RA WunderlichAdwokat
mgr ekonomii
Jörg A. Wunderlich

 

Adwokat Jörg A. Wunderlich


jest specjalistą z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa restrukturyzacyjnego oraz jako syndyk masy upadłości.

Uczestniczył w ponad tysiącu postępowań upadłościowych prowadzonych przed wieloma sądami rejonowymi w charakterze syndyka masy upadłości, dotyczących m. in.

  • Romika GmbH w Trewirze, producenta obuwia, działającego na rynkach międzynarodowych, zatrudniającego ponad 500 pracowników, wliczając spółki zależne,
  • Surf1GmbH GmbH w Bitburgu, usługodawcy w sektorze usług komunikacyjnych, oferenta pierwszego flatrate'u w Niemczech, skupiającego ponad 45.000 klientów
  • Ergocast GmbH w Jünkerath, odlewni działającej na rynkach międzynarodowych, zatrudniającej ok. 300 pracowników; wśród jej kontrahentów są tak renomowane firmy, jak: Siemens, Bosch, ZF, DemagCranes i in.

Kancelaria może wykazać się dużą liczbą zakończonych z powodzeniem postępowań restrukturyzacyjnych i naprawczych w przedsiębiorstwach.

 

Przebieg kariery zawodowej:

Ur. w 1964 r. w Akwizgranie. Studia prawnicze i służba przygotowawcza do egzaminu II stopnia w Trewirze. Równocześnie studia ekonomiczne, ukończone tytułem zawodowym magistra ekonomii. Egzamin adwokacki w 1996 r., praca w renomowanej dużej kancelarii. Podjęcie czynności jako syndyk masy upadłości oraz doradca w sprawach upadłościowych. Utworzenie obecnej kancelarii w 1999 r. Adwokat – specjalista z zakresu prawa upadłościowego od 2003 r. Członek zarządu stowarzyszenia Forum Upadłościowe Trewir (Insolvenzforum Trier e.V.) oraz członek grupy roboczej do spraw prawa upadłościowego i restrukturyzacji Niemieckiego Stowarzyszenia Adwokatów (Arbeitsgemeinschaft für Insolvenzrecht und Sanierung des Deutschen Anwaltverein e.V.).